Concordia Lutheran High School

Skip to main content
OnCampus Login

Students named to Honor Roll, Honorable Mention for Fall 2018

Honor Roll – Seniors

Lindsay Bennett

Elaina Bentz

Alexandra Bryant

Kathryn Castens

Grace Christian

Logan Cox

Nicholas Craddock

Tisby Critchley

Caleb Dahlkamp

Chase Deetz

John Enneking

Turner Frazier

Nancy Gao

Carissa Garcia

Hannah Gerig

Robert Gevers

Hayley Grisez

Hannah Grubbs

Susan Habegger

Natalie Hazelet

Isabel Heibeck

Alyssa Henline

Benjamin Henschen

Jennifer Herrmann

Bayley Hitzemann

Ryan Hoffman

Alexa Hoover

Lucas Johnson

Hope Kanning

Mason Kaschinske

Andrew Klage

Kerrin Kramer

David Kujak

Jenna Lawrence

Kenny Liu

Caleb Martin

Tessa Massucci

Caitlin McGaffick

Mackenzie Mee

Brinn Miller

Kaneise Mitchell-Casey

Caroline Morrison

Cade Motter

Tina Nguyen

Afamefuna Nzekwe

Josie Sauer

Jonathan Schuller

Sarah Schwantz

Grace Shollenberger

Jeffrey Slack

Savannah Smallwood

Alexander Smith

Hannah Smith

Noah Snyder

David Tessman

Nathan Toam

Hannah Turnbull

Courtney Welker

 

Honorable Mention – Seniors

Zachary Adair

Madelyn Anderson

Rebecca Anderson

Alec Bartkowiak

Logan Bauer

Ethan Berning

Grace Bogdon

Natalie Brandon

Taylor Burford

Anna Carmody

Joseph Chandler

Aaron Collins

Wyatt Compton

Emma Crumback

Cole Droste

Paige Falkenstern

Hailey Faurote

Joshua Goeglein

Adam Gottschalk

Jessica Green

Abriella Hickle

Margaret Jiang

William Kammeyer

Tiffany Kroemer

Kathryn Milliman

Brieanna Moehnke

Madelyn Nix

Adam Pasche

Abigail Pease

Drake Perry

Braden Peters

Amaya Pratt

Mammad Ramazanli

Alexander Reichard

Jordan Reining

Emma Rekeweg

Andrew Sackschewsky

Evan Schmidt

Natalie Shutt

Cecelia Siefer

Brooklyn Smith

Jackson Spires

Alexis Spoonamore

Kaylah Stevenson

Mallory Swift

Sarah Taylor

Alexandra Thomas

Andrew Travis

Kennedy Trice

Ini-Abasi Udoh

Haley Ulmer

Joshua Vandre

Sizhuo Wang

Sydney Webber

Grace Weiss

Natalie Witmer

Tony Yu

Kitty Yu

 

Honor Roll – Juniors

Natalie Asher

Lenice Bailey

Christian Bearden

Megan Bordner

Zeke Bultemeyer

Joseph Burch

Meilun Cai

Ellie Cates

Lauren Doerffler

Alexa Ehle

Hunter Ehle

Katelyn Faherty

Ellesyn Fritcha

Madeline Gerig

Erin Goertzen

Kaitlyn Hartman

Celeste Hendry

Sierra Jackson

Noah Jeong

Erica Judt

Dever Kemme Nash

Dakota Krocker

Henary Kyaw

Alaina Marks

Gloria Maxson

Liam McCurdy

Jacob McGauley

Evan Minger

Jenna Mueller

Aaron Neiger

Nicole Orina

Lucas Rosbrugh

McKenna Sappenfield

Olivia Schuller

Lindsey Sgro

Maygan Sheets

Jewel Stephenson

Emma Stoody

Benjamin Sutter

Amelia Turnbull

Regan Twomey

Taya Werling

Caleb Zeckzer

 

Honorable Mention – Juniors

Brock Allman

Caleb Asher

Bo Bearman

Hannah Berning

Keeley Breischaft

Emily Brenner

Cameron Brown

Evie Butler

Bethany Carey

Kiley Chandler

Kaleb Chantelois

Ryan Conkling

Audrie Day

Chloe Didier

Hayley Dubay

Abbigale Dubbelde

Anna Gottlieb

Peyton Gulley

Emily Gutman

Caroline Harding

Samantha Hegerfeld

Micah Hockemeyer

Keira Hoffman

Booth Kayonga

Ty Koenig

Drake Kropf

Nathanael Lemmon

Raina Lewis

Joshua Lunz

Ruth Magsam

Gabriella McLain

Colby Miller

Ashley Mizicko

Parker Morey

Sarah Mueller

Michael Muller

Rachel Nash

Micaela Neaville

Luke Neuhaus

Britta Olson

Alexander Owen

Brayden Pearson

Grace Pennekamp

Mary Pennekamp

Jonathan Pickett

Mason Pickett

Carter Rang

Christian Schmidt

Andrew Schroeder

Austin Snider

Rosemary Trent

Jalen Vanderbosch

Logan Volz

Camden Wagner

Yuzhu Wang

Wilson Whicker

Aanyah Wright

Elijah Zillman

Chloe Zimmerman

Zachary Zollinger

 

Honor Roll – Sophomores

Morgan Aldrich

Ross Augenstein

Luke Bentz

Madison Brown

Kathryn Bryan

Lauren Butler

Jayce Conner

Benjamin Correll

Evan Cox

Chastity Craig

Madeline Dahlgren

Austin Decker

Anna Duly

Matthew Duly

Karen Frerking

Matthew Goeglein

Caleb Goodwin

Bethany Gottschalk

Mikayla Haggarty

Joshua Henschen

Callie Hoover

Payton Jackson

Gram Johnson

Hollie Johnson

Rhaya Kaschinske

Reith Layman

Abigail Mays

Megan Miller

Logan Pape

Nicole Pape

Nathan Pennekamp

Thaylea Pierce

Alexis Rios

Raegan Rubrake

Hannah Ruppert

Isaiah Rusher

Shelby Schlicker

Dane Shaffer

Brielle Steele

Madeline Tom

Marcy Treesh

George Turney

Brock Tweedy

Arianna Vowles

Caleb Walz

Joshua Walz

Gretchen Witmer

 

Honorable Mention – Sophomores

Peter Allison

Meg Barkley

Mallory Behny

Lindsay Berning

Noah Bieberich

Brenna Butler

Cierra Calloway

Thomas Cardenas

Hannah DeFrain

Amir Drew

Courtney Duff

Madison Durnell

Kayla Eckrote

Leeah Fairfield

Jacob Felton

Makinzie Ford

Riley Fulton

Makayla Gaines

Isaiah Gernhardt

Max Gleave

Carissa Hatton

Grace Hedtke

Mallory Hockemeyer

QuawMaine Hoover

Samuel Hudson

Garrett Inniger

Landon Jones

Katherine Kim

Andrew Koenig

Thomas Kratzman

Chandler Lindsay

McKenna Markowski

Jackson McKinney

Kyle Measley

Christian Messmann

Lydia Moser

Daniel Muller

Logan Nahrwold-Settle

Katelyn Nix

DeSire Pernell

Austin Rohde

Matthew Scholz

Scarlett-Ann Sheaffer

Xavier Sheehan

Gavin Sherk

Adison Smith

Jonah Smith

Logan Snider

Luke Speckhard

Kylee Turnpaugh

Catherine Van Sweden

Kameron Vanderbosch

Jordan Wright

Bennett Yamanaka

Ethan Yoder

 

Honor Roll – Freshmen

Reganne Ackmann

Daniel Adair

Charles Alderdice

Reese Anderson

Alyssa Bearden

Ryan Bentz

Meghan Beverly

Caleb Castleman

Sydney Chappell

Max Chhabra

Kayley Compton

Matthew David

Madison Dellinger

Andy Deng

Devin Derheimer

Evan Droste

Cayden Faley

Elizabeth Gatchell

Lauren Geiger

Rachel Geller

Benjamin Gerig

Anna Gick

Aiden Gleave

Michael Habegger

Rebekah Hammond

Elizabeth Hellinger

Rachel Hensley

Elizabeth Hobby

McKenzi Humbert

Dontrell Johnson

Ella Blu Johnson

Joanna Joshua

Evelyn Kidd

Jacob Klenke

Christina Kyaw

Nolan Labahn

Alyssa Linder

Alaina Linnemeier

Elise Marshall

Anna Maxson

Macy Mayden

Owen McConkey

Katherine McKay

William McLain

Lucas Miller

Mackensie Neumann

Khaing Nyein

Joshua Pollock

Taylor Scheerer

Larry Schoenefeld

Maya Schoeph

Zachary Shaw

Quentin Shull

Michael Slack

Heather Smith

Isabelle Smith

Hope Stephenson

Isaiah Tietz

Garrett Werling

Gwyndalyn Widener

 

Honorable Mention – Freshmen

Erin Bienz

Aiden Boersma

Madelyn Borchelt

Samuel Brunow

Donald Bussick

Devin Chambers

Wyatt Chesebrough

Carson Clark

Jerome Corley

Jacob Correll

Finty Critchley

Lacey Darnell

Taryn Doll

Simon Fairchild

Madison Folsom

Emma Forte

Miles Hahn

Brooklyn Holley

Kayla Hough

Beale Hughes

Mataya James

Michael Jessup

Francisco LeBeau

Mahelat Lee

Tessa Lehman

Ester Lynn

Elijah Macke

Emma Mayers

Melina McClure

Ragan McCurdy

Jordan Meier

Nariyah Mendez

Samantha Merkle

Joseph Mitchell

Emma Peters

Taylor Reiskytl

Isaiah Robinson

Alec Sanavongsay

Joseph Schwantz

Brendon Seifert

Bradyn Smith

Joseph Taylor

Coby Treesh

Danyelle Werling

Nathan Zeckzer

Hannah Zillman